Manager de site
ROBERTO PAPAVERONE

BREAKING NEWS - STREAMING NEWS

VIDEO Cupa României: Dinamo, remiză cu FC U Craiova 1948

Dinamo București și FC U Craiova 1948 au remizat în prima rundă a grupelor Cupei României, scor 1-1. „Câinii roșii” au condus jocul, dar au fost egalați dintr-un penalty.

Ovidiu BurcaFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

Yassine Bahassa a stricat sărbătoarea „câinilor”

Dinamo București și FC U Craiova 1948 s-au întâlnit în primul meci al grupei C din Cupa României.

Formația antrenată de Ovidiu Burcă a făcut un joc bun, însă nu a reușit să ia toate cele 3 puncte, în ciuda faptului că a dominat partida.

Amzăr a deschis scorul în minutul 18 al partidei de pe Arena Națională, după ce a finalizat cu piciorul stâng din interior careului.

Abdallah putea face 2-0, dar Gurău a avut o intervenție bună.

În minutul 64, oltenii au primit o lovitură de la 11 metri, după un fault la Bahassa, iar tot acesta a și transformat de la punctul cu var.

Dinamo a avut șansa victoriei cu 6 minute înainte de final, dar șutul lui Amzăr a fost respins de Gurău.

Tot marți, s-au mai jucat SCM Zalău – Oțelul Galați (1-4) și FC Voluntari – Farul Constanța (2-0).