Manager de site
ROBERTO PAPAVERONE

BREAKING NEWS - STREAMING NEWS

Cupa României: FC Voluntari produce prima surpriză din faza grupelor

FC Voluntari a învins-o în primul meci din grupele Cupei României pe Farul Constanța. Formația ilfoveană a câștigat disputa cu scorul de 2-0.

Gica HagiFoto: Inquam Photos / Alex Nicodim

Farul Constanța, început cu stângul în Cupa României

FC Voluntari a început cu dreptul Cupa României și a câștigat pe teren propriu în fața celor de la Farul Constanța, scor 2-0.

Formația ilfoveană a deschis scorul după doar 8 minute prin Daniel Florea. Gazdele au profitat de o eroare în defensiva constănțenilor, iar Florea a finalizat cu un șut din careu.

Înaintea pauzei, Voluntari putea face 2-0, dar Dumiter nu a reușit să îl învingă pe Buzbuchi în duel de 1 la 1.

În repriza a doua, Rivaldinho restabilise egalitatea, însă reușita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Cu 15 minute înainte de final, Boli a trimis cu capul spre poartă, dar Fernandez a intervenit excelent.

Pe final, Sigurjonsson a centrat excelent pentru Andres, iar jucătorul gazdelor a făcut 2-0.

Tot marți s-a mai jucat Zalău – Oțelul Galați, încheiat cu victoria gălățenilor, scor 4-1.

Ziua va fi închisă de duelul dintre Dinamo București și FC U Craiova 1948 (începe la ora 21).