RAFFAELE AVALLONE

Manager de site
ROBERTO PAPAVERONE

BREAKING NEWS - STREAMING NEWS

LiveBlog Wimbledon 2022, ziua 5: Irina Begu, eliminată de Jelena Ostapenko – Ons Jabeur, în turul patru

Irina Begu încearcă să se califice în turul al patrulea de la Wimbledon 2022, sportiva noastră având meci cu Jelena Ostapenko (favorită 12 și locul 17 mondial). Tot vineri vor mai juca, printre alții, Novak Djokovic, Carlos Alcaraz, Angelique Kerber și Maria Sakkari. Rămâi pe HotNews.ro pentru a fi la curent cu desfășurarea evenimentelor de pe terenurile de la All England Club.

Wimbledon 2022Foto: AELTC/Jed Leicester / PA Images / Profimedia

Wimbledon 2022 – Cele mai importante evenimente de vineri, 1 iulie, de la All England Club

16:48Jabeur este în turul al patrulea de la Wimbledon: 6-2, 6-3 cu Diane Parry. Meciul a durat puțin peste o oră (67 de minute).

16:20Ons Jabeur (favorită 3) a câștigat fără mari emoții primul set al partidei cu Diane Parry (77 WTA), scor 6-2.

16:15Tiafoe l-a învins pe Bublik în patru seturi: 3-6, 7-6(1), 7-6(3), 6-4. Meciul a fost unul spectaculos, cu multe execuții îndelung aplaudate.

15:14Jule Niemeier (97 WTA) s-a calificat în turul patru de la Wimbledon: 6-4, 3-6, 6-3 cu Lesia Tsurenko (101 WTA).

14:38Irina Begu este eliminată de la Wimbledon 2022: 6-3, 1-6, 1-6 cu Jelena Ostapenko. Meciul a durat o oră și 28 de minute.

14:34Din păcate, Irina Begu nu poate ține ritmul cu adversara, iar Jelena Ostapenko s-a distanțat la 5-1.

14:09Jelena Ostapenko s-a impus clar, scor 6-1. Vom avea un set decisiv.

14:02Ostapenko domină acest pasaj de meci: ea conduce cu dublu break în setu al doilea: 4-1 cu Irina Begu.

13:50Jelena Ostapenko face primul break din al doilea set: multe lovituri câștigătoare de partea letonei.

13:42Frances Tiafoe s-a impus în primul set al meciului cu Alexander Bublik, scor 6-3. Au trecut 31 de minute de la startul partidei.

13:40Irina Begu câștigă primul set cu scorul de 6-3. Manșa a durat 31 de minute.

13:33Begu trece din nou în avantaj pe tabelă cu un break (ea conduce acum cu 4-3).

13:10Irina Begu face primul break al partidei cu Jelena Ostapenko.

12:47Begu și Ostapenko s-au mai întâlnit o singură dată în circuitul WTA: românca s-a impus în 2018, la Madrid, scor 6-3, 6-3.

12:46La această ediție de la Wimbledon nu sunt acordate puncte (din cauza neînțelegii dintre WTA/ATP și organizatorii de la All England Club pe subiectul interzicerii sportivilor din Rusia și Belarus de la al treilea Grand Slam al anului).

12:40Meciul Irinei Begu cu Jelena Ostapenko est primul de pe Terenul 3 și va începe la ora 13:00 (ora României).